09.00 - 18.00

Ваш кошик порожній!

Силіконові приманки на рибу: як обрати

Силіконові приманки на рибу: як обрати

2021-10-26 09:43:33   0   1344

Серед різноманіття приманок для спінінга іноді складно обрати саме той, що потрібен тобі, особливо якщо ти рибалка-новачок. У цій статті подамо базову інформацію, яка полегшить вибір силіконових приманок.


Активні та пасивні приманки

В залежності від того, на якого хижака планується полювання, варто обирати активні чи пасивні приманки

До активних відносяться:

  • віброхвости

  • шеди

  • твістери


До пасивних:

  • личинки

  • слаги


Головна відмінність між активними та пасивними приманками полягає в тому, що пасивні не мають власної гри, їх гра під водою залежить від проводки.


На активні приманки найчастіше ловлять щуку та судака. Пасивні більше приваблюють окуня. Однак, в залежності від сезону ловлі, окунь також може проковтнути шед чи віброхвіст.


Розмір приманки

Важливо мати на риболовлі приманки різних розмірів. Прийнято вважати, що щука полюбляє віброхвости чи шеди більшого розміру, а окуні клюють на невеликі приманки (1,5 - 2,5 дюйма), що імітують тонкого чи товстого черв’ячка (личинки, слаги). Саме окунь найчастіше стає здобиччю рибалки-початківця. Тож, якщо ви тільки розпочинаєте, радимо придбати в магазині приманок силікон саме на цього хижака.


У період “жору” рибка може хапати все, що ви закинете у водойму: “окуневі” приманки не раз хапала щука чи судак. Та частіше доведеться шукати ключ до риболовлі, експериментуючи з кольорами та розмірами приманок.


Все ж якщо плануєте ловлю трофейної щуки, судака чи навіть сома, обов’язково озбройтеся приманками від 4 дюймів - це збільшить ваші шанси на вдалу риболовлю.


Колір приманки

Рибаки діляться на два типи: ті, хто має улюблені кольори приманок, вірить в них та переконаний, що саме вони приносять клювання. І другі - ті, хто орієнтуються на форму і розмір приманки і зовсім не відштовхуються від кольорів.


На риболовлі часто бувають ситуації, коли всі клювання приносить приманка одного кольору, тому ми все ж таки радимо звертати увагу на забарвлення силіконок і вибирати приманки виходячи з наступних рекомендацій:


  • для ловлі в каламутній воді варто обирати яскраві кольори приманок (лимонний, яскраво-зелений, оранжевий)

  • під час нічної ловлі бажано використовувати приманки із флюоресцентним ефектом

  • для прозорої води варто обирати приманки натуральних відтінків



Серед кольорів приманок виділяють і базових “розвідників”: фіолет та LOX.  За кольоровою гамою магазину приманок Wist - це #3 та  #8 кольори. Такі приманки радимо завжди мати в своєму арсеналі.


Інші важливі характеристикиВиробники силіконових приманок наділяють їх не лише формою, що привертає хижака. Якісний силікон володіє ще характерним запахом та смаком. Ці складові необхідні для того, щоб рибка не виплюнула приманку, а заковтнула її, сприймаючи за реальну здобич.


М’якість приманки - це ще одна складова уловистості. Часто ця характеристика робить приманку менш зносостійкою, однак українські виробники силіконових приманок (компанія Wist) вже зуміли значно зміцнити свій їстівний силікон без втрати його м’якості.


Однозначного рецепту і ключа до вдалої риболовлі не існує. Цей процес тим і цікавий, щоб зуміти підібрати приманку на форель чи щуку, побачити клювання та витягнути свою рибину з води.  Експериментуйте з силіконками та проводками і удача обов’язково вам посміхнеться.


Коментарі:
Увага: HTML символи заборонені!